Galeria zdjęć

Audycja Radia Włodawa na temat Pleneru Plastycznego

Międzynarodowy Plener Plastyczny „Kresy 92”
Sztuka na kresach – „Gość w dom…”

W tym roku, już po raz piętnasty Wola Uhruska gościła uczestników Międzynarodowego Pleneru Plastycznego Kresy 92. Jak co roku, w tym samym terminie od 4 do 15 sierpnia artyści przekuwają we wspaniałe dzieła niepowtarzalny klimat naszych stron. Uwrażliwiają nas na niesamowite piękno, które zewsząd nas otacza, a u którego sami często nie umiemy dostrzec. Czasami trochę żal, że tak niewielu z nas chce tej sztuki dotknąć, zobaczyć jak kawałek po kawałku z wielkiego topolowego bala wyłania się … pokojówka!

Hałaśliwi rzeźbiarze (Igor Korczyński, Romuald Mazurek, Bogdan Jasiński, Antol Turkow, Włodzimierz Czykwin i Jan Wiązowski) już od świtu nieopodal Urzędu Gminy stukają siekierami, z pod których wyłaniają się kolejne fragmenty rzeźb. Staną się one ozdobą naszego parku. Wymyślili już nawet intrygującą nazwę dla miejsca, gdzie będą prezentowane – Aleja Rzeźb Niechcianych.

Galeria

Nieco dalej, w Bytyniu schowani w zaciszu jednego z gospodarstw agroturystycznych pracują malarze (Edmund Wilk, Małgorzata Dziewiczlniewicz, Jolanta Wawszczak, Olga Czykwin, Andżelika Wakulicz, Bożena Łyda, Ryszard Dalkiewicz i Władysława Wójcik). Często można ich spotkać nad Bugiem, przy wieży widokowej,- tam szukają natchnienia, by potem pracowicie, niezliczonymi pociągnięciami pędzla wyczarować wspaniałe obrazy, które znajdą swoje miejsce w salach nowego gimnazjum. Dwanaście dni wytężonej pracy dobiegło końca. Czas się żegnać… Za rok znów będziemy na Was czekać tu – „Gość w dom, Bóg w dom”.

Nadbużańskie Klimaty
PHP by Stanisław Kwaśniewicz