Nadbużańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne

Nadbużańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne zostało założone w 1995 roku. Obecnie skupia 29 gospodarstw agroturystycznych na terenie kilku gmin, dysponując około 200-tu miejscami noclegowymi o róźnym standardzie. Siedziba Stowarzyszenia mieści sie w Woli Uhruskiej - gdzie tradycje turystyczne sięgają jeszcze okresu międzywojennego. Miejscowość ta położona w Dolinie Rzeki Bug, otoczona wzgórzami Łuku Uhruskiego przyciąga swym urokiem turystów.
W Woli Uhruskiej jest najwięcej gospodarstw agroturystycznych (15), a bliskosc rzeki Bug i jej starorzeczy stanowi doskonałe miejsce dla wędkarzy. Na starorzeczu znajduje się strzeżone kąpielosko z zagospodarowanym placem zabaw dla dzieci i wypożyczania sprzętu wodnego. Atutem miejscowości, oprócz rzeki Bug, są piękne lasy pełne grzybów i jagód. W pobliżu położony jest Sobiborski Park Krajobrazowy z zagubionymi śródleśnymi jeziorami i 6-cioma rezerwatami przyrody. 25 km dalej znajduje się Poleski Park Narodowy (PPN) o powierzchni 10 tys. ha. W PPN są wytyczone 4 ścieżki przyrodnicze i 1 rowerowa. Spośród 68 jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego perłą jest Jezioro Białe o powierzchni 106 ha, z pierwszą klasą czystości wód, wpisane do Unijnej Listy Kapielisk.

Przez Wole Uhruską przebiega Poleski Szlak Konny, 3 szlaki rowerowe i kilka szlaków pieszych. Kraina Polesia urzeka swą dzika przyrodą, cisza i czystym powietrzem.
Turysto, jeżeli chcesz aktywnie wypocząc, szukasz kontaktu z naturą, przyjedź do Nas na Polesie!