Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow Orlik 2012
Moje Boisko - Orlik 2012
Napisał jachim   

Gmina Wola Uhruska znalazła się w pierwszej grupie jednostek samorządu terytorialnego zakwalifikowanych programu "Moje Boisko - Orlik 2012" zakładającego powstanie w każdej gminie kompleksu boisk ze sztuczną nawierzchnią (boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne - koszykówka, siatkówka, tenis - z nawierzchnią poliuretanową) wraz z zapleczem szatniowo-sanitarnym.

Na miejsce lokalizacji kompleksu sportowego wybrano Wolę Uhruską przy ul. Sportowej w sąsiedztwie obiektów Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II.

W dniu 8 sierpnia 2008 r. rozstrzygnięty został przetarg na budowę kompleksu boisk wielofunkcyjnych w ramach programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Wybrana została oferta złożna przez konsorcjum firm HANDBUD z Włodawy i INTERHALL z Katowic.

Postępy prac budowlanych prezentują poniższe fotografie.15 grudnia 2008 r. o godz. 13.00 Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Pan Tomasz Półgrabski wraz z Marszałkiem Województwa Lubelskiego Panem Krzysztofem Grabczukiem dokonali uroczystego otwarcia kompleksu boisk sportowych w Woli Uhruskiej wybudowanych w ramach programu
"Moje Boisko - Orlilk 2012".
Poświęcenia obiektu dokonał ks. Adam Krasuski - Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego w Woli Uhruskiej.


Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6197870
Imieniny
23 Lutego 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6197870 internautów
TRW