Gmina Wola Uhruska
duzy plik 500kb panoramy Woli Uhruskiej
Start arrow REWITALIZACJA
Rewitalizacja w Gminie Wola Uhruska
Napisał jachim   
W Urzędzie Gminy Wola Uhruska rozpoczęły się prace nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017-2023. Obecnie trwa zbieranie danych diagnostycznych mających na celu wskazanie potencjalnych obszarów do objęcia procesem rewitalizacji.

Poniżej zamieszczone materiały prezentują czym jest Rewitalizacja w obecnym podejściu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, z którego chcielibyśmy pozyskiwać środki na realizację przedsięwzięć wskazanych w Programie Rewitalizacji.

Ponadto zamieszczony jest druk do zgłaszania własnych pomysłów na projekty do Programu Rewitalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami jak i do zgłaszania projektów.

Do pobrania:

Rewitalizacja - prezentacja

Rewitalizacja w ramach RPO - prezentacja

Fiszka projektowa - pdf

Fiszka projektowa - doc

W Urzędzie Gminy Wola Uhruska trwają prace nad przygotowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017-2023. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wola Uhruska do wypełnienia ankiety, której wyniki będą brane pod uwagę przy określaniu obszaru do rewitalizacji.

Informacja o procesie rewitalizacji

ANKIETA - do wypełnienia on line


Mapy

Wójt Gminy Wola Uhruska zaprasza na III konsultacje dotyczące Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska,które odbędą się w budynku Gimnazjum w Woli Uhruskiej dnia 28.08.2017 r.
Jednocześnie zapraszamy do składania tzw. fiszek projektowych z koncepcjami projektów rewitalizacyjnych. Prosimy o składanie fiszek w terminie do dnia 25.08.2017 r. do Urzędu Gminy Wola Uhruska.


Gmina Wola Uhruska zaprasza do konsultacji społecznych projektu: "Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017 - 2023" Prosimy o składanie uwag na załączonym formularzu w terminie do 26.09.2017 r.
Uwagi można składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:   oraz do Urzędu Gminy Wola Uhruska, ul. Parkowa 5, 22-230 Wola Uhruska w godz. pracy urzędu
Do pobrania:
1. Lokalny projekt rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017-2023.    
2. Formularz zgłaszania uwag - format edytowalny.  
3. Formularz zgłaszania uwag w formacie pdf.


Na sesji Rady Gminy Wola Uhruska w dniu 28 września została podjęta uchwała przyjmująca Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Wola Uhruska na lata 2017-2023 -
 
Biuletyn Informacji Publicznej
W skrócie

Gmina Wola Uhruska leży w południowo-wschodniej części powiatu włodawskiego. Rozciąga się wzdłuż dotąd nieujarzmionej i przez to niezwykle urokliwej rzeki Europy – Bugu.

Czytaj całość...

Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje turystyczne z naszego terenu w syntetycznym zestawieniu.

 

Czytaj całość...

Sobiborski Park Krajobrazowy - utworzono w 1983 roku na obszarze gmin: Włodawa, Hańsk, Wola Uhruska. Park rozciąga się na powierzchni 10000 ha i zajmuje najcenniejsze partie Lasów Sobiborskich z licznymi torfowiskami i śródleśnymi jeziorami objętymi ochroną rezerwatową.

Czytaj całość...
Statystyka
odwiedzających: 6197972
Imieniny
23 Lutego 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian,
Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma,
Seweryn
Do końca roku zostało 312 dni.
Licznik odwiedzin
Odwiedziło nas 6197972 internautów
TRW